Зараз на сайті

На сайті 9 гостей та відсутні користувачі

      09 жовтня 2014 р. на підприємстві ТОВ «ТРИ СТАР» стався нещасний випадок з укладальником-пакувальником Гриценко Н.В. (потрапляння руки працівника під дію ножа гільйотини). Під час розслідування підприємство звернулось в ДП «Кіровоградський ЕТЦ» для проведення експертного обстеження обладнання на відповідність вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.   Експертами з промислової безпеки Іщенком О.В. та Грицайовим О.М. було проведено експертизу формувальної лінії Lloveras BK-LAB-008 зав. № 30152, 2010р.в. (країна-виробник Іспанія). Зазначена лінія встановлена на дільниці фасування цеху № 3, де стався нещасний випадок та призначена для формування батончиків з халви.
       В ході обстеження було перевірено роботу лінії, зокрема проведена перевірка спрацювання вимикачів, які зупиняють роботу гільйотини при відкритті захисного огородження. Експертами було встановлено, що зупинка роботи гільйотини супроводжується звуковим сигналом і виведенням відповідної інформації на дисплей. Захисне огородження гільйотини формувальної лінії Lloveras BK-LAB-008 не в повній мірі закриває небезпечну зону (поз. 1, 2 Рис. 1), це не виключає можливість контакту працівника з рухомим елементом (ножем). 
      Було встановлено, що захисне огородження гільйотини формувальної лінії Lloveras BK-LAB-008 зав. № 30152, не відповідає вимогам п. 2.1.5 ГОСТ  12.2.003-91  ССБТ Оборудование производственное. Общие требования безопасности; п. 7, п. 8 ГОСТ 12.2.062-81 ССБТ Оборудование производственное. Ограждения защитные.
      Невідповідність обладнання вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки стало однією із причин і призвело до нещасного випадку.

Рис. 1 Захисне огородження гільйотини

Прес-служба ДП "Кіровоградський ЕТЦ"