Зараз на сайті

На сайті 4 гостей та відсутні користувачі

     Начальник ДП «Кіровоградський ЕТЦ» Сергій Ткаченко взяв участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Удосконалення практики розслідування нещасних випадків на виробництві», що проходив 19-20 червня у Києві. Організатором заходу був Держгірпромнагляд України та ДУ «ННДІПБОП».
     - Семінар визначив практичні шляхи подальшого удосконалення процесу розслідування нещасних випадків і професійних захворювань на виробництві, - розповів Сергій Ткаченко. – У заході взяли участь понад 300 представників територіальних управлінь та експертно-технічних центрів, членів комісій із розслідування нещасних випадків на виробництві, Федерації профспілок України, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Федерації роботодавців України, правоохоронних структур, медичних закладів тощо. Учасники семінару розглянули актуальні питання стосовно існуючої практики й дотримання чинного Порядку розслідування, профілактики травматизму та наглядової діяльності.
     Учасники семінару констатували позитивні зрушення в комплексі проблем працеохоронної діяльності, однак не приховували й недоліків у проведенні розслідувань нещасних випадків.
     Сергій Ткаченко, також дав свої поради про відповідальність при проведенні експертизи.
     Доречи, у тлумачному словнику російської мови Кузнєцова слово «відповідальність» визначається як: «необхідність, обов'язок давати звіт у своїх діях, вчинках, відповідати за їх наслідки».
    А під словом «відповідати» мається на увазі: «надходити будь-яким чином у відповідь на що-небудь».
     Можна сказати ще простіше: відповідальність - це здатність бути причиною чого-небудь. І якщо експерт дійсно бере на себе відповідальність за якесь твердження або висновок, це означає, що він домагається порядку і успіху в цій галузі.
     І тут доречно нагадати, що як правило, матеріали спецрозслідувань використовуються в судах і тоді вже відповідальність покладається на експерта в особистих інтересах тому ...
    Давайте розглянемо питання нормативно-правового обґрунтування та об'єктивності висновків. Якщо наводити приклади, то можна виділити кілька позицій, які визначають умови вирішення цього питання:
     - Утворення експертної КОМІСІЇ (п.43 Порядку ...).
     - Обстеження місця і устаткування, де трапився випадок за умови, що все воно збережено (ОКВП «Дніпро-Кіровоград», вантуз).
     - Надання роботодавцям, де стався нещасний випадок, необхідної технічної документації (проект, паспорти на обладнання тощо).
     - Можливість проведення необхідних, лабораторних досліджень, випробувань, технічних розрахунків і т.п.
     - Наявність відповідної нормативно-правової документації для обґрунтування висновку технічної експертизи при встановленні причин нещасного випадку.
     - Тісний, діловий взаємозв'язок з комісією зі спеціального розслідування нещасного випадку на виробництві.
     І якщо ці умови дотримуються і виконуються, тоді в суді аргументувати дуже просто, впевнено і практично безапеляційно.

     За результатами семінару до Кабінету Міністрів України будуть подані відповідні зміни до порядку розслідування нещасних випадків та професійних захворювань. Також будуть розроблені методичні рекомендації, які сприятимуть підвищенню кваліфікаційного та юридичного рівня освіти членів комісій із розслідування.