Зараз на сайті

На сайті 2 гостей та відсутні користувачі

       З метою підвищення безпеки праці з  20 по 22 травня 2013 року на підприємстві ТОВ ВКФ «Велта», с. Коробчине Новомиргородського району Кіровоградської області, фахівцями ДП «Кіровоградський ЕТЦ»  проводиться психофізіологічна експертиза працівникам, які виконують роботи підвищеної небезпеки. Експертиза проводиться кваліфікованими  фахівцями: лікарем-психофізіологом ІІ категорії Гончар С.С. та  інструктором по проведенню психофізіологічного відбору працівників для виконання робіт підвищеної  небезпеки Яковлєвою І.А.
       Професійна надійність працівників, зайнятих на роботах підвищеної небезпеки, визначається не тільки стажем роботи, кваліфікацією, освітою. Важливу роль в здатності діяти цілеспрямовано, швидко та організовано в небезпечних умовах відіграють відповідні психофізіологічні якості працівника (стан уваги, пам’яті, швидкість реакції, здатність діяти в екстремальних умовах). Оцінку цих якостей працівника і дає психофізіологічна експертиза (ПФЕ) у вигляді  висновку професійної придатності до конкретного виду робіт.
       На державному рівні проведення психофізіологічної експертизи регламентує Закон України «Про охорону праці», стаття 5 якого передбачає її проведення: «…До виконання робіт підвищеної небезпеки, та тих, що потребують професійного добору, допускаються особи за наявності висновку психофізіологічної експертизи». Спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Держнаглядохоронпраці «Про затвердження переліку робіт, де є потреба у професійному доборі» від 23.09.1994 року № 263-121, визначено перелік видів робіт та показники для проведення психофізіологічної експертизи.
       Проведення ПФЕ дає можливість роботодавцю зменшити ціну можливої помилки робітника (небезпека життя і здоров’я робітника і його оточуючих людей, пошкодження устаткування, завдання матеріальної шкоди, інше) та зберегти здоров’я і професійне довголіття працюючих.

Начальник НМЦ – лікар-психофізіолог  
                                                                   Гончар С.С.