Зараз на сайті

На сайті 6 гостей та відсутні користувачі

Семінар на тему: «Готовність підприємств до проведення експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки при виконанні робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» для технічних експертів із промислової безпеки, державних інспекторів теруправління Держгірпромнагляду у Кіровоградській області та страхових експертів» поставив за мету виробити єдиний, спільний підхід до організації профілактики травматизму. Ця думка була лейтмотивом зібрання, організованого й проведеного державним підприємством «Кіровоградський експертно-технічний центр» за погодженням із теруправлінням Держгірпромнагляду у Кіровоградській області.  
Підвищувати ефективність державного нагляду, об’єднавши зусилля всіх учасників, які визначають готовність підприємств до проведення експертизи щодо дотримання вимог законодавства з охорони праці при виконанні робіт підвищеної небезпеки – одне з ключових завдань, які належить виконувати технічним експертам із промислової безпеки разом з колегами – страховими експертами та державними інспекторами. 
Як зазначив у вступному слові начальник ДП «Кіровоградський експертно-технічний центр» Сергій Ткаченко, ця проблема обговорювалась і на підсумковій нараді теруправління за участі заступника голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Степана Дунаса. Тож, на думку керівника, ідея проведення подібних заходів у інших регіонах заслуговує на увагу. Це стосується не лише порядку видачі дозволів, а й правових засад наглядової діяльності, а головне – стану справ підприємств з питань охорони праці і готовності їх до проведення експертизи. 
- Одним із невідкладних питань сьогодення є профілактика травматизму, упередження дій чи бездіяльності, які можуть привести до аварій, травматизму. Вимоги від експертів і роботодавців повинні бути одні – до стану обладнання машин, механізмів, виконання робіт підвищеної небезпеки, організаційних питань. Діяти треба вчасно, у чіткій відповідності законодавства з охорони праці, - сказав Сергій Ткаченко. – Тож наше завдання – спільно виробити механізм, який дозволить працювати ефективно і забезпечувати профілактику на виробництві. Нашу ініціативу підтримало керівництво теруправління Держгірпромнагляду у Кіровоградській області, а також управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в області.  
Начальник відділу організації державного нагляду управління охороною праці та розслідування нещасних випадків Роман Зябліков дав вичерпне роз’яснення з приводу затвердження порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, спираючись на Постанову Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1107. Він зазначив, що дуже важливо узагальнити трактування і застосування нормативно-правової бази з промислової безпеки для проведення наглядової діяльності, експертизи та профілактики травматизму на виробництві.
- Усі чинні нормативно-правові акти з охорони праці мають бути інструментом у нашій спільній діяльності, - сказав він. – Однак сьогодні, на жаль, єдиного підходу у їх застосуванні поки що немає. Над цим треба працювати. 
Учасники семінару поділилися думками з приводу готовності підприємств до проведення експертизи. На зібранні були також обговорені актуальні питання організації навчання та перевірки знань з охорони праці, а також створення ефективної моделі контролю за організацією робочих місць працівників, зайнятих у сфері підвищеної небезпеки. 
У семінарі також взяли участь та виступили: заступник начальника управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Кіровоградській області О.Осадча та головний державний експерт з умов праці Кіровоградській області В.Шпак. 
Учасники семінару визнали необхідність створення методичних посібників, які б стали у нагоді керівникам підприємств та особам, відповідальним за безпеку праці. Фахівці ЕТЦ висловили готовність створити й розповсюдити найближчим часом інформаційні збірки, які включатимуть перелік необхідних документів та рекомендацій щодо їх застосування. Така збірка буде корисна не тільки експертам, роботодавцям, а й інспекторам. Єдиний підхід використання загальних для всіх нормативно-правових документів дасть результат із профілактики травматизму і підготовить підприємство до проходження експертизи для отримання дозволу згідно ПКМ № 1107 від 26.10.2011 р.
 Л.Макей 
м. Кіровоград