Зараз на сайті

На сайті 4 гостей та відсутні користувачі

      За ініціативою Державної служби України з питань праці Державне підприємство «Кіровоградський експертно-технічний центр Держпраці» з 10 по 14 грудня 2018 р. проводить заходи з нагоди Всеукраїнського тижня права.

Впродовж тижня на підприємстві планується проведення додаткових заходів інформаційного характеру з питань реалізації і захисту прав людини, спрямованих на підвищення рівня правової культури, поширення знань про права та свободи громадян, набуття навичок та вмінь їх практичного застосування. Зокрема, будуть організовані та проведені семінари, лекції, бесіди, консультації з питань захисту і реалізації прав людини, дискусії, присвячені проблематиці прав людини, зокрема, щодо прав та гарантій, передбачених в сфері праці та охорони праці. Будуть надаватись безоплатні первинні консультації з питань реалізації і захисту прав людини у межах компетенції ДП «Кіровоградський ЕТЦ»

В термін проведення акції бажаючі громадяни мають можливість звернутися до юрисконсульта, керівників підрозділів ДП «Кіровоградський ЕТЦ» та отримати безоплатну первинну правову допомогу з питань порушення своїх прав та законних інтересів відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Звертатися можна за т.24-45-36 або безпосередньо до фахівців центру за адресою вул. Дворцова, 24

Всеукраїнський тиждень права відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149   проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю  ООН – Загальної декларації прав людини. 

Загальна Декларація Прав Людини була прийнята 10 грудня 1948 року в Паризькому палаці Шайо. Декларація містить 30 статей, зміст яких був уточнений і розвинутий через інституції міжнародних угод, регіональних та національних конституцій та законів. «Міжнародний Білль про права людини» прийняла Генеральна Асамблея 1966 по затвердженні двох Міжнародних пактів: «Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права» та «Міжнародного пакту про громадянські і політичні права».

Один із «канонів» Загальної декларації прав людини   реалізується в статті 23:

1.      Кожна людина має право на працю, на вільний вибір роботи, на справедливі і сприятливі умови  праці та на захист від безробіття.

2.      Кожна людина, без будь-якої дискримінації, має право на рівну оплату за рівну працю.

3.      Кожний працюючий має право на справедливу і задовільну винагороду, яка забезпечує гідне людини існування, її самої та її сім’ї, і яка в разі необхідності доповнюється іншими засобами соціального забезпечення.

4.      Кожна людина має право створювати професійні спілки і входити до професійних спілок для захисту своїх інтересів.

Генеральна Асамблея проголошує цю Загальну декларацію прав людини як завдання, до виконання якого повинні прагнути всі народи і всі держави з тим, щоб кожна людина і кожний орган суспільства, завжди маючи на увазі цю Декларацію, прагнули шляхом освіти сприяти поважанню цих прав і свобод.