Зараз на сайті

На сайті 8 гостей та відсутні користувачі

     14.04.2017 р. набрали чинності Зміни до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (Наказ Міністерства соціальної політики України від 30.01.2017 № 140).
     Загальна норма проводити навчання з питань охорони праці при прийнятті на роботу та у процесі роботи закріплена статтею 18 Закону про охорону праці та регламентована Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки  знань з питань охорони праці.
     Змінами забезпечено осучаснення назв органів влади, законів, нормативно-правових актів та термінів, які використані у документі. Встановлено чітке визначення понять «дублювання», «галузевий  навчальний центр», «навчальний заклад», «навчальний центр», «робота підвищеної небезпеки», «спеціальне навчання», «навчання з питань охорони праці», «стажування». Замість поняття «медична допомога» відтепер застосовують – «домедичну допомогу».
     Врегульована умова для надання суб’єктами господарювання іншим суб’єктам господарювання послуг із навчання посадових осіб та працівників із питань охорони праці (п.1.5. Типового положення).
     Введені зміни щодо організації навчання з питань охорони праці на підприємстві зокрема:
     - роботодавець зобов’язаний лише оприлюднювати відповідні нормативні акти з охорони праці, що діють в межах підприємства;
     - виключена норма щодо обов’язкової участі представника Держпраці у складі комісій із питань охорони праці, які діють на підприємстві;
     - роботодавець здобув право самостійно вирішувати, видавати посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці на підприємстві чи ні. Однак, як і раніше, обов’язкова видача таких посвідчень тим, хто виконує роботи підвищеної небезпеки;
      - встановлено механізм проведення дистанційної форми перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві.
     Розширені можливості роботодавців навчати посадових осіб у інших суб’єктів  господарювання, які надають такі послуги, незалежно від чисельності штату підприємства.
     Окремо Типове положення встановлює вимоги для навчання та перевірки знань з питань охорони праці для посадових осіб, наділених більш високим рівнем відповідальності (п.5.2. та 5.3. Типового положення).
    Оновлене загалом Типове положення відповідає основній вимозі міжнародного та національного законодавства: навчання з питань охорони праці для працівників має бути в тому обсязі, якого вистачатиме для їхньої безпечної роботи у конкретного роботодавця.